Een 14-jarige jongen uit Noorwegen is opgepakt nadat hij in een gestolen stadsbus de grens was overgestoken en uiteindelijk in Zweden werd gestopt.
De minderjarige legde met het voertuig zo’n 180 kilometer af voordat hij werd aangehouden.
De bus werd in de vroege ochtenduren, rond 04.00 uur, gestolen in een plaats nabij Oslo. Kort na de diefstal werd alarm geslagen. Omdat het voertuig was uitgerust met een gps-tracker, kon de politie de route nauwkeurig volgen.
Al snel bleek dat de bus zich richting Zweden verplaatste. Daarop schakelde de Noorse politie de Zweedse autoriteiten in. In de plaats Stenungsund wist de politie de jongen uiteindelijk staande te houden en de rit te beëindigen.
De bus raakte tijdens de rit niet beschadigd en is inmiddels terug bij de vervoerder. De jongen is overgedragen aan de Noorse kinderbescherming, die hem heeft opgehaald en aan zijn voogd heeft overgedragen.
Opvallend is dat het mogelijk niet de eerste keer is dat de jongen een bus meeneemt. Volgens Noorse media zat hij enkele maanden geleden ook al achter het stuur van een bus, waarmee hij urenlang rondreed voordat hij het voertuig weer terugbracht. Vanwege zijn leeftijd bleef hij toen buiten vervolging.
Of hij dit keer wel juridische gevolgen ondervindt, is nog niet duidelijk.

