Op de Franse snelweg A75 hebben gendarmes, in nauwe samenwerking met de douane, een verdachte aangehouden die aanvankelijk weigerde te stoppen voor een controle.
De actie werd versterkt door twee politiehondenteams en de SAG van Egletons (FAGN).
Tijdens de controle ontdekten de autoriteiten in het voertuig 594 kilo cannabis, in de vorm van pollen, die onmiddellijk in beslag werd genomen. De verdachte, een man, is gearresteerd en wordt verder onderzocht voor betrokkenheid bij grootschalige drugshandel.
De operatie benadrukt opnieuw het belang van nauw overleg tussen douane- en politie-eenheden bij het onderscheppen van grote partijen verdovende middelen op Franse snelwegen.
Cannabis, waaronder hasj, valt in Frankrijk onder de strenge drugswetgeving. Productie, bezit, verkoop en vervoer zijn verboden en kunnen leiden tot zware straffen, variërend van geldboetes tot gevangenisstraffen, afhankelijk van de hoeveelheid en de betrokkenheid bij handel.
Franse autoriteiten pakken grootschalige drugssmokkel actief aan, en de recente onderschepping op de A75 toont hun focus op het voorkomen van drugscriminaliteit op nationaal niveau.

