Het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft aangekondigd dat 147 mensen zijn aangehouden vanwege vermeende banden met de terreurgroep Islamitische Staat (IS).
Dit nieuws komt nadat IS de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor de aanslag in Moskou, waarbij meer dan 137 mensen omkwamen.
Volgens bronnen zijn de vier verdachten van de aanslag eerder deze maand in Turkije geweest. De aanslag zelf is opgeëist door een Afghaanse tak van IS. Minister Ali Yerlikaya verklaarde op X dat de arrestanten zijn opgepakt in dertig verschillende provincies en worden beschuldigd van deelname aan gewapende conflicten en het financieren van de terroristische organisatie.
Dit is niet de eerste keer dat Turkije grote groepen mensen arresteert vanwege vermeende banden met IS. In december werden bij twee operaties bijna vijfhonderd mensen opgepakt. Minister Yerlikaya benadrukte dat het ministerie vastbesloten is om actie te blijven ondernemen tegen IS. Hij verklaarde: “Onze strijd tegen terrorisme zal vastberaden worden voortgezet totdat de laatste terrorist is geneutraliseerd.”
Het is nog niet duidelijk of er een verband bestaat tussen de recente arrestaties en de aanslag in Moskou. De autoriteiten zetten hun onderzoek voort om eventuele verbanden te onderzoeken en verdere acties te ondernemen.

