Foto ter illustratie. © Pexels / Pixabay

Belgisch openbaar ministerie eist boete van 24,4 miljoen euro tegen PostNL

Het Belgisch openbaar ministerie heeft aangekondigd dat het een boete van 24,4 miljoen euro eist tegen de Belgische tak van PostNL.

Dit komt nadat er beweringen waren van onwettig gebruik van personeel van derden door twee onderdelen van het bedrijf.

Het onderzoek naar PostNL België begon nadat journalist Joppe Nuyts undercover ging als koerier bij het bedrijf en misstanden aan het licht bracht in een documentaire. Naar aanleiding hiervan heeft de Belgische justitie een onderzoek ingesteld naar mogelijke illegale praktijken bij PostNL.

In maart 2022 vielen de autoriteiten binnen bij drie depots van PostNL in Wommelgem, Willebroek en Turnhout. Tijdens deze invallen werden negen mensen gearresteerd, waaronder CEO Rudy Van Rillaer, die korte tijd in hechtenis heeft gezeten. De verdachten worden onder meer beschuldigd van mensenhandel, valsheid in geschrifte en deelname aan een criminele organisatie.

De zaak tegen PostNL en de negen verdachten zal binnenkort worden behandeld bij de rechtbank in Antwerpen. Het openbaar ministerie beweert dat PostNL Cargo en PostNL Pakketten in de afgelopen jaren contracten hebben gesloten met ongeveer 220 onderaannemers, maar dat deze overeenkomsten ontoereikend waren en dat PostNL toch zeggenschap had over het personeel van deze onderaannemers.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X