In de nacht van vrijdag 18 oktober op zaterdag 19 oktober heeft de politie in Nieuwegein meerdere verdachten aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosief dat werd aangetroffen bij een woning aan de Gravin Adalaan. Het explosief is gelukkig niet tot ontploffing gekomen.
Verdachte situatie en aanhouding
De politie kreeg die nacht een melding binnen over een verdachte situatie bij de betreffende woning. Agenten gingen onmiddellijk ter plaatse en betrapten de verdachten op heterdaad.
Tijdens de aanhouding moesten waarschuwingsschoten worden gelost, maar er raakte niemand gewond.
Explosief verwijderd door EOD
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld om het explosief veilig te verwijderen. Ondertussen is er een onderzoek gestart naar de achtergrond van de verdachten en de reden waarom het explosief bij de woning was geplaatst.
De verdachten zitten vast voor verhoor en verdere details over hen zijn nog niet bekendgemaakt.

