Een 38-jarige man, voormalig werknemer van de Rotterdamse haven, is donderdagavond 14 november aangehouden op luchthaven Rotterdam The Hague Airport.
De man, met de Marokkaanse nationaliteit, wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van meerdere grote partijen verdovende middelen tussen 2019 en 2021.
Aanhouding na versleutelde communicatie onderschepping
De verdachte werd opgespoord via onderschepte berichten op de versleutelde dienst Sky ECC, in een onderzoek onder leiding van het Landelijk Parket en het arrondissementsparket Rotterdam.
Uit dit onderzoek, dat ook de voortvluchtige crimineel Jos Leijdekkers betrof, bleek dat de verdachte een sleutelrol vervulde binnen de criminele organisatie. Hij zou gebruik hebben gemaakt van corrupte contacten in de Rotterdamse haven om de smokkel van verdovende middelen mogelijk te maken.
Doorzoekingen en inbeslagname
Na zijn arrestatie voerde de politie doorzoekingen uit op vier locaties in de omgeving van Rotterdam. Hierbij zijn onder meer contant geld, luxe horloges en gegevensdragers in beslag genomen.
Systeemaanpak tegen cocaïnehandel
De politie en het Openbaar Ministerie richten zich op het opsporen en vervolgen van alle belangrijke schakels binnen de criminele organisatie van Leijdekkers. Deze aanpak moet leiden tot een duurzame verstoring van de cocaïnehandel.
Voorgeleiding gepland
De verdachte zal op 18 november worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Het onderzoek naar zijn rol en de bredere criminele organisatie gaat door.

