Bij een controle in een loods aan de Tiendweg-West in Krimpen aan de Lek heeft de politie op vrijdag 15 november circa 5500 kilo zwaar illegaal vuurwerk aangetroffen. Drie mannen zijn gearresteerd.
Illegaal vuurwerk en grondstoffen voor buskruit
Het aangetroffen vuurwerk omvatte onder andere F4-vuurwerk, dat verboden is voor consumenten. Ook werden grondstoffen gevonden die geschikt zijn voor het maken van buskruit. Daarnaast trof de politie een kleine hoeveelheid hennepplanten aan. De verdachten zijn mannen van 40, 57 en 60 jaar, allen afkomstig uit Krimpen aan den IJssel.
Explosieven veilig afgevoerd door EOD
De brandweer en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werden ingeschakeld om ervoor te zorgen dat het explosieve materiaal veilig werd afgevoerd. Het incident benadrukt de gevaren van illegale opslag van vuurwerk, zeker in combinatie met andere risicovolle materialen.
Aanpak ondermijning door integrale controles
Het vuurwerk werd ontdekt tijdens een integrale controle van de politie en de gemeente, gericht op het tegengaan van ondermijnende criminaliteit. Burgemeester Pieter Beenakker van Krimpenerwaard sprak zijn waardering uit voor de samenwerking:
“Deze controles zijn essentieel in onze aanpak tegen ondermijning. Dankzij de goede samenwerking tussen gemeente, politie en de Omgevingsdienst Midden-Holland hebben we opnieuw een belangrijke stap gezet.”
De controles in de regio zullen worden voortgezet om de veiligheid te waarborgen en illegale activiteiten aan te pakken.

