Zelfgemaakte explosieven en wapens gevonden in woning na tip Meld Misdaad Anoniem

In een woning aan de Noordwal in Arnemuiden heeft de politie zelfgemaakte explosieven aangetroffen.

De 49-jarige bewoner is gearresteerd en wordt verdacht van het bezit van explosieven en wapens. De Explosieve Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de gevaarlijke materialen veilig verwijderd en vernietigd.

Onderzoek gestart na anonieme melding

De zaak kwam aan het rollen na een melding via Meld Misdaad Anoniem. Op basis van deze informatie besloten agenten woensdagavond 19 februari de woning binnen te gaan. Tijdens de doorzoeking troffen zij meerdere zelfgemaakte explosieven aan, evenals een aantal wapens. Het is nog niet vastgesteld of het om vuurwapens gaat of om replica’s. De politie onderzoekt de herkomst en mogelijke plannen met de explosieven.

EOD schakelt in voor vernietiging explosieven

Vanwege de aanwezigheid van gevaarlijke stoffen werd de Explosieve Opruimingsdienst Defensie (EOD) opgeroepen. Specialisten haalden de explosieven uit de woning en brachten deze naar een veilige locatie, waar ze gecontroleerd tot ontploffing werden gebracht. Ondertussen zette de politie het onderzoek voort in de woning om verdere sporen veilig te stellen.

Motief en risico’s onderzocht

De 49-jarige bewoner zit vast en wordt verhoord over de explosieven en wapens. Rechercheurs proberen te achterhalen of de man plannen had om de explosieven te gebruiken of verhandelen. Ook wordt onderzocht of hij alleen handelde of in contact stond met anderen.

Het onderzoek loopt nog en de politie sluit niet uit dat er meer verdachten in beeld komen.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X