© Pexels / Pixabay

Israëlische ambassade-medewerkers doodgeschoten bij Joods Museum in Washington D.C.

Bij een schietpartij in Washington D.C. zijn twee medewerkers van de Israëlische ambassade om het leven gekomen.

Het incident vond plaats tijdens een evenement in het Joods Museum. De slachtoffers, een man en een vrouw, waren niet alleen collega’s, maar zouden zich binnenkort verloven.

Volgens de autoriteiten liep een 30-jarige man uit Chicago op een groep aanwezigen af, trok een vuurwapen en opende het vuur. Na de schietpartij betrad hij het museum, waar hij zich voordeed als ooggetuige. Beveiligers boden hem water aan en belden op zijn verzoek de politie. Bij aankomst bekende de man dat hij de schietpartij had gepleegd “voor Gaza” en riep herhaaldelijk “Bevrijd Palestina” en “Free Free Palestine”.

De verdachte is inmiddels gearresteerd. Er loopt een onderzoek naar zijn motief en achtergrond. Volgens de Israëlische autoriteiten is sprake van een antisemitische terreuraanslag. De Israëlische regering heeft de Verenigde Staten opgeroepen om hard op te treden tegen daders van politiek en ideologisch gemotiveerd geweld tegen joodse instellingen en diplomaten.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X