De politievakbonden, minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en korpschef Janny Knol hebben een onderhandelaarsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de politie.
Ondanks de complexe omstandigheden is het gelukt om nog voor het aflopen van het huidige arbeidsvoorwaardenakkoord tot een evenwichtig pakket aan afspraken te komen.
De nieuwe cao loopt van 1 december 2025 tot en met 15 december 2027. In die periode ontvangen politiemedewerkers in totaal een salarisverhoging van 8,5 procent. De verhoging wordt stapsgewijs ingevoerd: per 1 december 2025 gaat het salaris met 1 procent omhoog, gevolgd door 2 procent per 1 maart, 1 september en 1 januari 2027, en tot slot nog 1,5 procent per 1 juli 2027. Daarnaast ontvangen medewerkers in december 2025 en september 2026 een eenmalige bruto uitkering van € 1100,-. Ook het IKB-netto (Individueel Keuzebudget) wordt verhoogd naar € 500,-.
Een belangrijk onderdeel van het akkoord is de aandacht voor duurzame inzetbaarheid van politiemedewerkers. Hiervoor zijn maatregelen afgesproken die hen gedurende hun loopbaan gezond en werkbaar moeten houden. Bovendien is er een regeling getroffen voor vervroegd uittreden voor medewerkers met fysiek en mentaal zwaar werk, geboren in de jaren 1962 tot en met het eerste kwartaal van 1965. Deze afspraken vallen binnen het landelijke kader ‘gezond naar pensioen’.
Verder zijn er afspraken gemaakt over onder meer loopbaanperspectief, instroom- en doorstroommogelijkheden, de beloning van aspiranten, het aflossen van studieschulden, inclusie, duurzaamheid en de positie van politievrijwilligers.
De politiebonden leggen het bereikte resultaat de komende periode voor aan hun leden. Nadere informatie over de ledenraadplegingen wordt via de websites van de vakbonden gedeeld. Partijen spreken van een toekomstgericht akkoord dat alle groepen binnen de politieorganisatie ten goede moet komen.

