Wat begon als een sluwe telefoontje van zogenaamde bankmedewerkers, eindigde in een succesvolle politieactie in Amsterdam.
Dankzij het snelle ingrijpen van de zoon van een 70-jarige vrouw konden agenten twee verdachten op heterdaad aanhouden.
De vrouw werd woensdagmiddag gebeld door een man die zich voordeed als medewerker van de fraude-afdeling van haar bank. Hij beweerde dat er geprobeerd was geld van haar rekening te halen en overtuigde haar zogenaamd “beveiligingshandelingen” uit te voeren. In werkelijkheid werd er zo 2.500 euro van haar rekening weggesluisd.
Een dag later probeerden de oplichters opnieuw hun slag te slaan. Dit keer kreeg de vrouw te horen dat er criminelen in de buurt actief waren die het hadden voorzien op sieraden. Ze moest foto’s maken van haar kostbaarheden, waarna een zogenoemde verzekeringsagent deze zou komen ophalen.
Toen de vrouw dit verhaal met haar zoon deelde, kreeg hij direct argwaan. Samen schakelden ze de politie in. De oudere vrouw bleef intussen in contact met de fraudeurs, terwijl agenten zich strategisch rondom en in de woning opstelden. Niet veel later liepen de verdachten in de val en konden ze direct worden aangehouden.
De politie waarschuwt dat criminelen steeds geraffineerder te werk gaan en benadrukt dat banken nooit klanten vragen om geld of waardevolle spullen af te geven. Dankzij de alertheid van de familie liep deze poging slecht af voor de daders.

