De politie heeft donderdag 13 november in Emmen twee mannen van 25 en 27 jaar aangehouden na het aantreffen van een aanzienlijke hoeveelheid verboden vuurwerk, wapens en drugs. De verdachten zitten vast en worden verhoord.
De actie volgde op anonieme tips over mogelijk verboden vuurwerk in een loods.
Tijdens een instap troffen agenten ruim 2500 knalpatronen, een kilo henneptoppen en meer dan twintig zogenoemde shells aan. Ook een scooter, vermoedelijk afkomstig van diefstal, en een contant geldbedrag zijn in beslag genomen.
Na de aanhouding werden de woningen van de verdachten doorzocht. Daar werd nog eens ruim anderhalve kilo verboden vuurwerk gevonden, samen met ruim twintig shells, een taser, een mes en een wapenstok.
Shells, ook wel mortierbommen genoemd, vallen onder professioneel vuurwerk. In handen van particulieren vormen ze een groot gevaar: ze kunnen ernstige verwondingen veroorzaken, brand veroorzaken en in sommige gevallen zelfs dodelijk zijn. De opslag van dit type vuurwerk brengt aanzienlijke veiligheidsrisico’s met zich mee voor de omgeving.
De politie benadrukt dat zij actief blijft inzetten op het opsporen van verboden professioneel vuurwerk, zowel fysiek als via online kanalen. Burgers worden aangemoedigd verdachte opslag of handel te melden om verdere incidenten en risico’s voor de openbare veiligheid te voorkomen.
Daarnaast vormt de combinatie van wapens, drugs en professioneel vuurwerk een extra risico, omdat dergelijke voorwerpen vaak in verband worden gebracht met ondermijnende en criminele activiteiten, waarbij de veiligheid van omstanders ernstig in gevaar kan komen.

