De verdediging van Marco Borsato heeft bijna 400.000 euro aan advocaatkosten gemaakt in de strafzaak waarin de zanger uiteindelijk werd vrijgesproken.
Het totale bedrag komt uit op 391.000 euro en wordt nu geclaimd bij de Staat.
De kosten zijn opgebouwd over een periode van zes jaar en zijn inclusief btw. De advocaten van de zanger hebben inmiddels officieel verzocht om deze uitgaven vergoed te krijgen. De rechtbank zal dit verzoek schriftelijk behandelen.
De zaak tegen Marco Borsato begon eind 2021, toen hij werd beschuldigd van ontucht met een minderjarig meisje. Hoewel het Openbaar Ministerie een celstraf eiste, oordeelde de rechter uiteindelijk dat er onvoldoende bewijs was voor een veroordeling, waarna vrijspraak volgde.
Opvallend is dat de zanger ervoor heeft gekozen om andere financiële schade niet te verhalen. Door de langdurige zaak heeft hij jarenlang niet kunnen werken, wat volgens zijn advocaten tot een aanzienlijk verlies aan inkomsten heeft geleid.
Toch ziet hij af van een claim voor die misgelopen inkomsten, die volgens zijn verdediging kan oplopen tot miljoenen euro’s.

