Een poging om aan de politie te ontkomen is donderdagmiddag in Amsterdam op opvallende wijze mislukt.
Een man sprong tijdens zijn vlucht het water in bij de Prins Hendrikkade, maar kwam al snel in de problemen omdat hij niet kon zwemmen.
De man trok de aandacht van agenten in burger, die hem wilden controleren vanwege een vermoeden dat hij drugs bij zich had. Zodra hij dit doorhad, zette hij het op een rennen en probeerde hij via het centrum te ontsnappen.
Zijn vlucht nam een onverwachte wending toen hij het water in dook in de buurt van het Centraal Station. In plaats van weg te komen, moest hij zich vastklampen aan een voorbijvarend vaartuig om niet kopje onder te gaan.
Opvarenden grepen in en haalden hem uit het water, waarna de politie hem direct kon aanhouden.
Na de arrestatie bleek dat er ook verdovende middelen in het water terecht waren gekomen. Agenten hebben deze veiliggesteld voor verder onderzoek.

