“Laten we dit in de fik zetten”: 4 jaar cel en 208K boete voor man (58) na brand in Arnhemse binnenstad

Een 58-jarige man uit Arnhem is door de rechtbank veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf voor het veroorzaken van de grote brand in de oude binnenstad van Arnhem op 6 maart 2025. Daarnaast krijgt hij een locatieverbod van vijf jaar voor de stad Arnhem.

De brand ontstond in de vroege ochtend in de Varkensstraat, waar vuur werd aangestoken in rolcontainers met oud papier en karton tegen een gevel van een winkel.

Het vuur sloeg razendsnel over naar omliggende panden, waardoor een grote uitslaande brand ontstond die dagenlang duurde en grote delen van de historische binnenstad verwoestte. Meerdere gebouwen gingen verloren en bewoners en ondernemers moesten direct worden geëvacueerd.

Volgens de rechtbank is op camerabeelden en uit verklaringen vast komen te staan dat de 58-jarige man betrokken was bij het ontstaan van de brand. Zo zou hij zich uitgelaten hebben met uitspraken als “laten we dit ding in de fik zetten” en werd gezien dat hij met een aansteker rond een container liep waar kort daarna brand ontstond.

Twee andere mannen, van 31 en 42 jaar, die ook in de Varkensstraat aanwezig waren rond het moment van de brand, zijn vrijgesproken. De rechtbank stelt dat hun aanwezigheid niet genoeg bewijs vormt voor actieve betrokkenheid bij de brandstichting.

De rechtbank oordeelt dat het om een impulsieve en volledig uit de hand gelopen actie ging, en niet om een aanslag of doelgerichte vernietiging. Wel wordt benadrukt dat de gevolgen uitzonderlijk groot waren, met enorme schade aan woningen en bedrijven in de binnenstad.

De man moet daarnaast ruim 208.000 euro schadevergoeding betalen aan gedupeerden. Ook legt de rechtbank een gedragsbeïnvloedende maatregel op, waarvan de invulling na detentie wordt bepaald.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X