Twintig aangiftes tegen Kamerlid Markuszower om oproep tot geweld tegen Palestijnse asielzoekers

De politie heeft twintig aangiftes ontvangen tegen PVV-Kamerlid Gidi Markuszower vanwege uitspraken over Palestijnse asielzoekers die hij eind vorige week deed.

Het aantal aangiftes zal naar verwachting de komende dagen verder toenemen.



Zowel individuele personen als verschillende organisaties hebben aangifte gedoen. De aangiftes betreffen onder andere opruiing en het aanzetten tot geweld. Naast de formele aangiftes kwamen bij de politie minstens tweehonderd meldingen binnen over de kwestie.

Meerdere mensen hebben al een afspraak gemaakt bij de politie om aangifte te doen, waardoor het totaal aantal waarschijnlijk verder stijgt. Het Openbaar Ministerie in Amsterdam gaat de zaak nu beoordelen op basis van de binnengekomen aangiftes.

Het OM moet bepalen of er voldoende verdenking bestaat van een strafbaar feit om een strafrechtelijk onderzoek te openen. In principe kan één aangifte al voldoende zijn om zo’n onderzoek te starten, afhankelijk van de concrete omstandigheden van de zaak.

Burgers die alsnog aangifte willen doen hebben daar het recht toe, benadrukt de politie. Het is echter niet per definitie noodzakelijk om nog aangifte te doen. Ook kunnen mensen via het online meldpunt op de website van de politie een melding registreren. Dergelijke meldingen geven de autoriteiten inzicht in de maatschappelijke ophef en beeldvorming rond de uitspraken.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X