© Pexels / Pixabay

Cel voor poging smokkel 600 kilo cocaïne in cockpit vlucht van Suriname naar Amsterdam

Een Surinaamse rechtbank heeft negen mannen veroordeeld voor hun rol in een grootschalige cocaïnesmokkel die gericht was op Nederland.

De zaak draait om een onderschepte partij van bijna 600 kilo cocaïne die in maart 2024 bestemd was voor een vlucht naar Amsterdam met Surinam Airways.

De drugs waren volgens het onderzoek verstopt in zeventien dozen die zich bevonden in een technische ruimte bij de cockpit, in de directe nabijheid van boordcomputers.

De smokkelconstructie kwam aan het licht nadat piloten tijdens de voorbereiding van de vlucht een technische storing meldden, waarna een controle werd uitgevoerd en de partij werd ontdekt.

Uit het strafdossier blijkt dat de operatie werd uitgevoerd met hulp van meerdere interne betrokkenen op en rond de luchthaven. Onder de veroordeelden bevinden zich luchthavenmedewerkers, een politieman, een beveiliger en een chauffeur van een pakketdienst.

Daarmee spreekt de rechtbank van een interne smokkeloperatie waarbij criminelen gebruikmaakten van officiële posities om de cocaïne langs controles te krijgen.

De rechtbank achtte bewezen dat de negen verdachten samenwerkten binnen een georganiseerde constructie. Zeven van hen kregen een gevangenisstraf van zes jaar opgelegd. Twee andere verdachten kregen een iets lagere straf van vijf en een half jaar. Daarnaast legde de rechter aan alle veroordeelden een geldboete op van 50.000 Surinaamse dollar, omgerekend ongeveer 1.150 euro.

De behandeling van de zaak duurde in totaal achttien zittingsdagen. Volgens de rechtbank laat het dossier zien hoe kwetsbaar luchtvaartlogistiek kan zijn wanneer interne toegang wordt misbruikt voor grootschalige drugssmokkel richting Europa.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X