Reizigers konden dinsdagochtend tijdelijk niet terecht op station Haarlem nadat twee achtergelaten koffers voor onrust zorgden.
De politie besloot het station uit voorzorg volledig te ontruimen en hield later drie mannen aan die kort daarvoor in de buurt van de bagage waren gezien.
Het ging om twee mannen van 37 jaar en een 62-jarige man. Volgens de politie hebben de drie geen vaste woon- of verblijfplaats in Nederland. Ze zitten vast en worden verhoord om duidelijk te krijgen wat hun mogelijke betrokkenheid bij de achtergelaten koffers is.
De melding kwam rond 10.15 uur binnen. Omdat op dat moment nog niet duidelijk was wat zich in de bagage bevond, namen politie en NS-personeel geen risico. Het station werd leeggehaald en de omgeving werd afgezet.
Ook het treinverkeer werd tijdelijk aangepast. Treinen reden door op station Haarlem zonder daar te stoppen, waardoor reizigers het station niet konden gebruiken.
Een explosievenverkenner onderzocht vervolgens de twee koffers. Uit die controle bleek dat er geen gevaarlijke of strafbare spullen in de bagage zaten.
Nadat duidelijk was dat er geen dreiging meer bestond, werden de afzettingen opgeheven en kon het station weer worden opengesteld.
De drie aangehouden mannen waren volgens de politie vlak voordat de koffers werden achtergelaten in de omgeving van de bagage gezien. Hun precieze rol moet nog worden vastgesteld.
De politie zet het onderzoek voort en komt graag in contact met mensen die op 29 september rond 10.15 uur iets opvallends hebben gezien op of rond station Haarlem en daarover nog niet met de politie hebben gesproken.

