Opnieuw zijn in Parijs honderden mensen opgepakt nadat groepen jongeren winkels probeerden te vernielen en te plunderen.
In de nacht van zondag op maandag werden 351 arrestaties verricht.
Bij een iconisch warenhuis werd de ingang ingeslagen, waarna plunderaars het gebouw binnendrongen.
De onrust maakt deel uit van een weekend vol protesten en rellen in Frankrijk, waarbij volgens minister van Binnenlandse Zaken Nuñez inmiddels zeker 2.000 mensen zijn gearresteerd.
De politie kreeg in Parijs te maken met groepen die winkelpanden aanvielen en glazen flessen naar agenten gooiden. De vernielingen bij het warenhuis vormden een van de opvallendste incidenten van de nacht. De nieuwe arrestaties volgden op ongeregeldheden die zich verspreid over het land voordeden.
Zaterdag gingen honderdduizenden mensen op meer dan 110 locaties de straat op om te protesteren tegen het regeringsbeleid, de situatie in het onderwijs en de stijgende kosten van levensonderhoud. Veel demonstraties verliepen vreedzaam, maar in verschillende steden grepen relschoppers de protesten aan om geweld te gebruiken en vernielingen aan te richten.
Onder meer in Parijs, Marseille, Toulouse, Lille, Angers, Lyon en Bordeaux liep de situatie uit de hand. Vooral in Marseille was het geweld omvangrijk. Daar zouden duizenden plunderaars actief zijn geweest. Relschoppers drongen het stadhuis binnen en vielen politieagenten aan.
Volgens Nuñez zijn bij de ongeregeldheden minstens 600 hulpverleners gewond geraakt. Ook overleed een persoon aan een hartaanval. De omvang van het geweld heeft de druk op de Franse regering verder opgevoerd.
Nuñez diende zondag zijn ontslag in bij president Emmanuel Macron. Die erkende dat er tekortkomingen waren in de voorbereiding en de inlichtingen, maar weigerde het ontslag te aanvaarden. Volgens Macron hebben de politie en veiligheidsdiensten juist in de huidige omstandigheden een leider nodig.
De minister wordt maandag in Marseille verwacht, een van de steden die zwaar door het geweld zijn getroffen.
Daar moet hij zich opnieuw bezighouden met de gevolgen van de rellen, terwijl de regering onder druk staat vanwege de omvang van de onrust en het optreden van de veiligheidsdiensten.

