©️Pexels/Pixabay

Anonieme gokker wint bijna 350.000 euro met gok op arrestatie president Venezuela

Een onbekende gokker heeft met een reeks weddenschappen op de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket een fors bedrag verdiend, meldt persbureau Reuters.

Met een relatief klein inzetbedrag van circa 34.000 dollar werd bijna 410.000 dollar winst behaald, omgerekend bijna 350.000 euro.

De weddenschappen draaiden onder meer om de geopolitieke situatie in Venezuela. De gokker zette in op een Amerikaanse aanval op het land vóór het einde van de maand en voorspelde correct dat president Nicolás Maduro zou worden gevangengenomen.

Het gebruikte account was pas vorige maand aangemaakt, maar werd meteen ingezet voor meerdere voorspellingen, waaronder een afzonderlijke weddenschap van 1.000 dollar op een mogelijke Amerikaanse inval in Venezuela voor 31 januari 2026.

Over de identiteit van de gokker is niets bekend, en er is geen mogelijkheid om te verifiëren of er sprake was van voorkennis. Polymarket heeft geen commentaar gegeven op vragen over de succesvolle weddenschappen en de betrokken gokker.

De zaak illustreert de opkomst van digitale voorspellingsplatforms, waar met relatief kleine bedragen grote winsten kunnen worden behaald door het juist inschatten van politieke en internationale gebeurtenissen.

Experts waarschuwen echter dat dergelijke inzetten ook grote risico’s met zich meebrengen en dat anonimiteit van gebruikers vaak de transparantie beperkt.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X