Auto vol explosieven Utrecht stond klaar voor plofkraken op geldautomaten

In Utrecht zijn vorige week drie mannen aangehouden die worden verdacht van het voorbereiden van een plofkraak.

De politie trof op een parkeerplaats aan de Aziëlaan een auto aan die geladen was met explosieven. Dit voertuig stond vermoedelijk gereed om gebruikt te worden bij het uitvoeren van een plofkraak, een gewelddadige vorm van diefstal waarbij explosieven worden ingezet om kluizen of geldautomaten te kraken.



Uit voorzorg ontruimde de politie een flatgebouw van achttien verdiepingen en een deel van een tweede flat in de omgeving. In totaal moesten 240 bewoners tijdelijk hun woningen verlaten en werden zij ondergebracht in een hotel. Na ruim vijf uur konden zij hun woningen weer betreden.

De Explosieven Opruimingsdienst stelde de explosieven veilig, waarmee een mogelijke ramp werd voorkomen. Vanwege het onderzoek werd het tramverkeer tussen Utrecht en Nieuwegein stilgelegd.



Twee van de aangehouden mannen, van 22 en 24 jaar, zitten nog vast. De derde verdachte, een 25-jarige man zonder vaste verblijfplaats, is vrijgelaten maar blijft verdacht. De politie onderzoekt de zaak verder en richt zich op de voorbereidingen die mogelijk tot een plofkraak hadden moeten leiden.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X