Bij een verkeerscontrole in de omgeving van Halsteren is een jonge automobilist aangehouden die zich schuldig maakte aan een combinatie van zeer gevaarlijke overtredingen.
Op een weg waar maximaal 60 kilometer per uur is toegestaan, registreerde de politie een snelheid die daar ver bovenuit kwam.
De controle vond plaats langs de Tholenseweg, waar agenten een meting verrichtten bij passerend verkeer. Eén voertuig sprong daarbij direct in het oog: de auto werd vastgelegd met een snelheid die dicht tegen de 200 kilometer per uur aanzat. Daarmee reed de bestuurder meer dan drie keer zo hard als toegestaan op deze weg.
Na het stoppen van het voertuig bleek dat het ging om een beginnende bestuurder. De situatie verslechterde verder toen uit een ademtest naar voren kwam dat de automobilist ook onder invloed van alcohol was. Het gemeten alcoholgehalte lag ruim boven de grens die voor nieuwe bestuurders geldt.
Vanwege de ernst van de overtredingen is het rijbewijs direct ingevorderd. Daarnaast wordt de bestuurder aangemeld bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen voor een verplichte educatieve maatregel. Deze cursus is bedoeld voor beginnende bestuurders die met een te hoog alcoholpromillage worden betrapt.
De politie benadrukt dat dergelijke controles noodzakelijk zijn om gevaarlijke situaties op de weg te voorkomen. Door extreem hard rijden te combineren met alcoholgebruik wordt niet alleen het eigen leven, maar ook dat van andere weggebruikers ernstig in gevaar gebracht.

