Tot 9.000 euro moesten migranten betalen om vanuit Ceuta met een kleine boot naar het Spaanse vasteland te worden gebracht.
De autoriteiten hebben vijf mensen aangehouden die ervan worden verdacht achter twee mensensmokkelorganisaties te zitten.
De verdachten zouden de overtochten hebben georganiseerd met kleine boten. Volgens de onderzoekers bracht die manier van vervoeren de migranten grote risico’s met zich mee.
De twee organisaties zouden vanuit Ceuta actief zijn geweest bij het overbrengen van migranten naar het Spaanse vasteland.
De betrokken personen worden verdacht van mensensmokkel en het organiseren van illegale overtochten.
Tijdens de operatie werden verdachten opgepakt in zowel Ceuta als La Línea. In totaal gaat het om vijf aanhoudingen.
De autoriteiten onderzoeken nu hoe de twee organisaties waren georganiseerd en welke rol de aangehouden personen daarin hadden. Ook wordt gekeken of zij betrokken waren bij eerdere overtochten.

