© Pexels / Pixabay

Beruchte bendeleider bij wilde schietpartij uitgeschakeld door politie Haïti

In een significante ontwikkeling in Haïti heeft de politie de leider van een invloedrijke bende, bekend als Ti Greg, uitgeschakeld.

Dit gebeurde tijdens een gewapend conflict, waarbij Ti Greg fataal werd getroffen, aldus een verklaring van de politie. Deze actie markeert een kritiek moment in de voortdurende strijd van de Haïtiaanse autoriteiten tegen de wijdverspreide bendeactiviteiten die het land ontwrichten.

De dood van Ti Greg volgt op een tumultueuze periode waarin hij, samen met duizenden anderen, ontsnapte tijdens een gewelddadige bestorming van een gevangenis in Port-au-Prince eerder deze maand. Deze massale ontsnapping heeft bijgedragen aan een explosieve toename van geweld in de hoofdstad, waarbij bendes controle overnamen over strategische gebieden zoals de haven en het internationale vliegveld.

In de nasleep van deze chaos, nam Ti Greg de leiding over in Pétionville, een voorstad van Port-au-Prince. Dit gebied werd het toneel van intense onrust, met berichten over meerdere lijken die op straat werden gevonden, een grimmige illustratie van de ernst van de situatie.

De recente golf van geweld heeft als doel het ondermijnen van de regering van premier Henry, die heeft aangekondigd plaats te willen maken voor een overgangsraad. Dit proces verloopt echter moeizaam, waardoor de politieke stabiliteit van Haïti verder onder druk staat.

In een poging de toenemende wetteloosheid het hoofd te bieden, heeft de Haïtiaanse politie haar inspanningen opgevoerd om de georganiseerde misdaad aan te pakken. Een recente operatie richtte zich op de bende van Jimmy Chérizier, alias Barbecue, resulterend in meerdere dodelijke slachtoffers onder de bendeleden en de inbeslagname van wapens.

De politie heeft benadrukt dat gespecialiseerde eenheden worden ingezet in de strijd tegen georganiseerde misdaad, met als doel de orde en vrede in Haïti te herstellen. De dood van Ti Greg symboliseert een belangrijke overwinning voor de autoriteiten in hun voortdurende strijd tegen de bendes die het land teisteren.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X