De politie heeft dinsdagochtend 10 december een 33-jarige man uit Prinsenbeek aangehouden in een woning in Sliedrecht.
Hij wordt verdacht van de import en handel in honderden kilo’s cocaïne, evenals betrokkenheid bij de handel in vuurwapens, munitie en explosieven. Zijn 29-jarige broer uit Breda werd op dezelfde ochtend gearresteerd in Antwerpen door de Belgische politie.
Onderzoek via gekraakte Sky ECC-berichten
De verdachten kwamen in beeld tijdens een onderzoek naar de gekraakte chatberichten van het platform Sky ECC in 2021. Uit de berichten bleek dat de broers vermoedelijk verantwoordelijk waren voor het transport van cocaïne naar de haven van Antwerpen. Daarbij zouden ze meerdere uithalers hebben aangestuurd om de drugs uit containers te halen.
Samenwerking tussen Nederland en België
Dinsdagochtend voerden de Nederlandse en Belgische politie een gezamenlijke actie uit. In Nederland werd de verdachte uit Prinsenbeek opgepakt, terwijl de Belgische politie de jongere broer arresteerde in Antwerpen. Tijdens huiszoekingen in de woningen van de verdachten namen de autoriteiten diverse waardevolle goederen, contant geld, telefoons en andere gegevensdragers in beslag.
Verdere stappen in het onderzoek
De 33-jarige verdachte uit Prinsenbeek zal op vrijdag 13 december worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Het onderzoek naar de 29-jarige verdachte uit Breda wordt voortgezet door de Belgische politie.

