Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van 18 maanden geëist, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, tegen een 29-jarige man uit Rotterdam.
De man zou twee minderjarigen hebben meegenomen naar het Rotterdamse havengebied om drugs uit containers te halen.
Volgens het OM is er sprake van criminele uitbuiting, een vorm van mensenhandel.
De verdachte bracht in de nacht van 9 op 10 augustus een 13-jarig meisje en een 16-jarige jongen vanuit Amsterdam naar het haventerrein. De drie hadden via Snapchat contact gekregen.
Uit berichten op de telefoon van het meisje bleek dat de jongeren naar de haven waren gebracht om ‘tassen te pakken’ en dat weigeren geen optie was. Hoewel de twee geld was beloofd, kregen ze uiteindelijk niets.
Rond 02.40 uur die nacht werden de minderjarigen weer opgehaald door de verdachte, die met zijn autolichten seinde. Enkele minuten later werd hij door de politie aangehouden, met de twee jongeren nog in zijn voertuig. De man bleek bovendien geen rijbewijs te hebben.
Het OM rekent het de verdachte zwaar aan dat hij twee kinderen bewust heeft blootgesteld aan ernstige risico’s binnen de georganiseerde drugshandel. Volgens justitie wist hij precies wat ze moesten doen en hoe jong ze waren. In zijn chats sprak hij over “kids” en een “kamikazeactie”.
De officier van justitie benadrukte dat de verdachte puur handelde uit financieel gewin: “Minderjarigen zijn makkelijke slachtoffers: impulsief, beïnvloedbaar, goedkoop en vervangbaar. De perfecte voetsoldaten voor criminelen die zelf buiten schot willen blijven.” De rechtbank doet binnenkort uitspraak in de zaak.

