In een loods in Montfoort heeft de Douane begin februari een uitzonderlijk grote hoeveelheid merkvervalste luxeartikelen aangetroffen.
De ontdekking werd gedaan tijdens een reguliere accijnscontrole op 5 februari, waarna de zaak is overgedragen aan de FIOD. Onder leiding van het Functioneel Parket is inmiddels een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de herkomst en bestemming van de goederen.
In de loods lagen naar schatting tienduizenden vervalste kledingstukken en accessoires opgeslagen. Het gaat om imitaties van bekende luxemerken als Hermès, Jacob Cohën, Moncler, Dior, Stone Island en Casablanca. Volgens de opsporingsdiensten bestaat het vermoeden dat de partij niet voor één afnemer bedoeld was, maar zou worden verspreid naar meerdere verkooppunten.
Vanwege de enorme omvang van de aangetroffen voorraad neemt het tellen en registreren van de goederen veel tijd in beslag. De volledige partij is in beslag genomen. Na afronding van het onderzoek zullen de vervalste artikelen worden vernietigd.
Op dit moment zijn er nog geen verdachten aangehouden, maar de FIOD sluit aanhoudingen in een later stadium niet uit.
Het op de markt brengen van merkvervalste goederen is strafbaar en vormt volgens justitie een ernstige inbreuk op zowel intellectuele eigendomsrechten als het vertrouwen van consumenten.

