Explosief bij winkel in Den Haag: verdachte legt brandend object neer en loopt weg

Een winkelpand aan het Els Borst-Eilersplein in Den Haag is in de nacht van donderdag op vrijdag beschadigd geraakt door een explosief.

Op camerabeelden is te zien hoe een volledig in het zwart geklede verdachte vanuit het busplatform naar het pand loopt, een object neerlegt en dit aansteekt. Daarna loopt de verdachte weer weg voordat de explosie volgt.



De ontploffing vond rond 02.50 uur plaats en veroorzaakte schade aan de schuifdeur van het winkelpand. Agenten zetten de omgeving af en startten direct een onderzoek naar het incident.

Volgens de politie lijkt de dader doelgericht te werk te zijn gegaan. Rechercheurs onderzoeken onder meer of het pand bewust is uitgekozen en of er mogelijk sprake is van een conflict of intimidatie. Explosies bij woningen en bedrijfspanden komen de laatste jaren vaker voor in Den Haag en andere grote steden zoals Rotterdam en Amsterdam.



Bij de explosie raakte niemand gewond. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.

De politie komt graag in contact met mensen die iets hebben gezien of beschikken over camerabeelden van bijvoorbeeld dashcams, videodeurbellen of beveiligingscamera’s. Volgens onderzoekers kunnen juist beelden van voor en na de explosie belangrijk zijn voor het identificeren van de verdachte.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X