De Spaanse politie heeft in de haven van Algeciras een partij dure auto’s onderschept die in Europa waren gestolen en op weg waren naar Marokko.
De auto’s, waaronder SUV’s die in Frankrijk en Italië waren gestolen, werden in beslag genomen toen vijf mensen probeerden ze per boot naar Marokko te verschepen. De totale waarde van de gestolen voertuigen wordt geschat op meer dan €150.000.
Naast de SUV’s vonden agenten ook een terreinwagen en twee buggy’s die in België waren gestolen, evenals twee motoren die waren gebruikt bij een overval in Frankrijk. De vijf verdachten werden gearresteerd en voorgeleid aan de rechter. Bij een van hen werd €8680 cash geld gevonden, dat vermoedelijk bedoeld was om de overtocht naar Marokko te financieren.
De politie vermoedt dat de gestolen auto’s in Marokko naar andere Afrikaanse landen zouden worden gesmokkeld om ze daar op de zwarte markt te verkopen.
Deze zaak toont de toenemende criminaliteit rond de smokkel van gestolen voertuigen van Europa naar Afrika. De Spaanse autoriteiten werken hard samen met hun Europese partners om deze illegale handel te bestrijden en de verdachten voor het gerecht te brengen.

