Gezochte Bolle Jos krijgt alsnog 7 jaar cel voor invoer minstens 100 kilo cocaïne via Antwerpen

De 33-jarige Jos L., bijgenaamd Bolle Jos, is in Antwerpen veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en een geldboete van 64.000 euro voor zijn rol bij de invoer van minstens 100 kilo cocaïne.

Het Hof van Beroep achtte hem schuldig, nadat hij eerder in dezelfde zaak nog was vrijgesproken.

De partij cocaïne werd in september 2020 onderschept in de haven van Antwerpen, waar de drugs tijdens het overladen naar een andere container werden ontdekt. Uit ontsleutelde Sky ECC-berichten blijkt dat L. een leidende rol speelde en instructies gaf aan uithalers die de cocaïne uit de container moesten halen. Zijn identiteit werd onder meer bevestigd aan de hand van berichten waarin hij sprak over de verjaardag van zijn zoontje. Die berichten waren verstuurd vanuit het Turkse Bodrum, waar L. op dat moment verbleef.

Jos L. werd in Nederland eerder bij verstek veroordeeld tot 24 jaar cel voor grootschalige drugssmokkel en het voorbereiden van een liquidatie. In die zaak zou hij betrokken zijn geweest bij de invoer van bijna 7000 kilo cocaïne. Daarnaast wil het Openbaar Ministerie in Nederland 221 miljoen euro van hem afpakken; de uitspraak in dat ontnemingsproces wordt op 14 juli verwacht.

L. is al jarenlang voortvluchtig en zou zich momenteel schuilhouden in Sierra Leone.

Volg Crime Nieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat Twitter (X)