Een vrouw wordt sinds vrijdagavond gegijzeld in een supermarkt in de Berlijnse wijk Marienfelde.
Rond het pand is een grootschalige politieactie gaande, terwijl onderhandelaars proberen contact te houden met de gijzelnemer.
De gijzeling begon rond 22.00 uur toen een man de vrouw in de supermarkt onder controle zou hebben gebracht. Wat zich precies in de winkel heeft afgespeeld en waarom de gijzeling begon, is nog onduidelijk.
De politie heeft nog geen informatie vrijgegeven over de toestand van de gegijzelde vrouw. Volgens buurtbewoners zou de filiaalmanager hebben gemeld dat de verdachte mogelijk over een wapen beschikt. De autoriteiten hebben dat niet bevestigd.
Het gebied rond de supermarkt is ruim afgezet. Naast een speciaal arrestatieteam zijn ook ambulances en de brandweer aanwezig. Duitse media melden dat scherpschutters positie hebben ingenomen op een nabijgelegen dak, maar ook die informatie is door de politie niet bevestigd.
Medewerkers die tijdens de gijzeling in de supermarkt aanwezig waren, zijn veilig uit het gebouw gehaald. Zij worden opgevangen en zouden volgens Duitse media als getuigen worden gehoord.
De supermarkt bevindt zich in een rustige woonwijk in het zuiden van Berlijn, waar ook scholen en kinderdagverblijven liggen.
De politie roept inwoners en voorbijgangers op het gebied voorlopig te mijden terwijl de gijzeling voortduurt.

