Bij een controle van een vrachtwagen in Maastricht heeft de politie op maandag 2 februari een zeer grote hoeveelheid lachgas aangetroffen.
In het voertuig werden in totaal 4.212 lachgascilinders gevonden, goed voor bijna 8.500 kilo lachgas. De geschatte straatwaarde van de lading ligt rond de 300.000 euro.
De controle leidde direct tot de aanhouding van zowel de bestuurder als de bijrijder. Beiden worden verdacht van het bezit van softdrugs in grote hoeveelheden, het binnenbrengen van softdrugs op Nederlands grondgebied en het verrichten van strafbare handelingen met gevaarlijke stoffen.
De vrachtwagen is samen met de volledige lading in beslag genomen. Op last van de officier van justitie zijn alle aangetroffen lachgascilinders inmiddels vernietigd.
Het onderzoek naar de herkomst van het lachgas en de bestemming van de lading loopt.

