Man krijgt 30 maanden cel voor zware mishandeling na opzettelijke aanrijding agenten bij achtervolging

Een 34-jarige man uit Hattem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 30 maanden voor een reeks ernstige strafbare feiten.

De man reed op 4 december 2023 met hoge snelheid in op een politieauto met twee agenten en wordt daarvoor schuldig bevonden aan poging tot zware mishandeling. Ook krijgt hij een rijontzegging van 30 maanden opgelegd.

Tijdens een langdurige achtervolging vertoonde de man volgens getuigen gevaarlijk rijgedrag en overtrad hij herhaaldelijk de verkeersregels. Hij ramde het dienstvoertuig van de politie tweemaal met kracht en deed een derde poging om opzettelijk op de auto in te rijden. Volgens de rechtbank handelde de man met opzet en had hij de bedoeling om de agenten zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Dat blijkt onder meer uit het feit dat hij geen enkele poging deed om de aanrijdingen te voorkomen.

Naast de poging tot zware mishandeling is de man ook veroordeeld voor het rijden zonder geldig rijbewijs, het rijden onder invloed van drugs, het verlaten van de plaats van een ongeval en het doen van een valse aangifte.

De verdediging stelde dat de man zich nog vrijwillig had kunnen melden binnen de wettelijke termijn van twaalf uur na het ongeval, maar de rechtbank wees dit verweer van de hand. Omdat hij binnen die termijn al was aangehouden, vervalt de mogelijkheid op straffeloosheid voor het verlaten van de plaats van het ongeval.

De rechtbank noemt het handelen van de man uiterst gevaarlijk en onverantwoordelijk, met risico’s voor zowel de betrokken agenten als overige weggebruikers.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X