Man uit Den Haag krijgt gebiedsverbod van twee jaar na aanval op Britse ambassade

Een 38-jarige man uit Den Haag moet de komende twee jaar uit de buurt blijven van de Britse ambassade, nadat hij eind december het gebouw opzettelijk beschadigde.


De rechter legde hem maandag een gebiedsverbod op, gekoppeld aan een dreigende hechtenis van zeven dagen bij overtreding.

Volgens het Openbaar Ministerie spoot de man op 22 december rode leuzen op de ramen van de ambassade en gooide hij een steen door een van de ramen. Het raam raakte vernield en de kozijnen beschadigd, waarna het tijdelijk werd afgesloten met plexiglas. Een week later verwijderde de verdachte dit plexiglas zelf.

De man verklaarde dat zijn acties een protest waren tegen het beleid van de Britse regering. Het OM benadrukte echter dat schade aan eigendommen niet valt onder de vrijheid van meningsuiting en dat vreedzame demonstratiegrenzen duidelijk zijn wanneer de rechten van anderen worden geschonden.

Uit eerdere overtredingen blijkt dat de verdachte zich niet laat afschrikken door maatregelen. In 2025 werd hij al vijf keer aangehouden voor vernielingen tijdens acties bij andere instanties. De rechtbank oordeelde dat een gebiedsverbod noodzakelijk is om herhaling te voorkomen en de veiligheid rond de ambassade te waarborgen.

Het gebiedsverbod geldt vanaf heden twee jaar. Indien de man alsnog in de buurt van de ambassade verschijnt, wordt hij direct zeven dagen in hechtenis genomen. De zaak benadrukt hoe het recht op protest en demonstratie stopt wanneer het overgaat in opzettelijke vernieling.

Volg ons op:

WhatsApp Instagram Snapchat X