Het politieonderzoek naar de ongeregeldheden na de voetbalwedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys heeft geleid tot meerdere aanhoudingen.
In totaal zijn drie verdachten opgepakt en zijn daarnaast nog drie anderen als verdachte gehoord. De politie sluit verdere aanhoudingen niet uit.
De onrust ontstond op 31 januari na afloop van de wedstrijd, op verschillende locaties in Katwijk en Rijnsburg. Op de Lijnbaanstraat in Katwijk werd geweld gepleegd en werden onder meer fietsen vernield. Meerdere personen raakten daarbij gewond. Eerder was in deze zaak al een 18-jarige man uit Rijnsburg aangehouden.
Later op de avond escaleerde de situatie opnieuw op de Koestraat in Rijnsburg, waar drie mannen werden belaagd door een grotere groep. Daarbij raakten twee slachtoffers van 23 en 24 jaar ernstig gewond. Ook in dat onderzoek zijn eerder al verdachten aangehouden.
Op dinsdag 7 april hield de recherche drie nieuwe verdachten aan. Het gaat om drie Rijnsburgers van 17 en 23 jaar. Twee van hen zijn op 10 april voorgeleid aan de rechter-commissaris, die hun voorlopige hechtenis heeft geschorst onder voorwaarden, waaronder een locatieverbod voor voetbalclubs in Rijnsburg en Katwijk. De derde verdachte mag het verdere onderzoek in vrijheid afwachten.
Daarnaast zijn op 8 april nog drie andere verdachten gehoord op het politiebureau. Het gaat om twee minderjarigen en een 21-jarige man uit Oegstgeest. Zij worden eveneens verdacht van betrokkenheid bij de geweldsincidenten.
Het onderzoek richt zich op meerdere uitbraken van geweld rond de wedstrijd en loopt nog steeds. De politie onderzoekt of er nog meer betrokkenen zijn.

