Een van de meest gezochte kartelleiders ter wereld, El Mencho, zou op 22 februari om het leven zijn gekomen bij een federale militaire operatie nabij Talpa de Allende in de Mexicaanse staat Jalisco.
Dat melden meerdere Mexicaanse media. De regering heeft de berichten nog niet bevestigd en ook het ministerie van Defensie, het Openbaar Ministerie en het ministerie van Binnenlandse Zaken lieten zich niet uit over de operatie.
De reactie in het land liet weinig aan de verbeelding over. In vijf staten werden narcoblokkades opgeworpen waarbij voertuigen in brand werden gestoken en snelwegen werden afgesloten. De ongeregeldheden deden zich voor in Michoacán, Colima, Tamaulipas, Guanajuato en Aguascalientes.
El Mencho, wiens echte naam Nemesio Rubén Oseguera Cervantes luidt, staat aan het hoofd van het Cártel Jalisco Nueva Generación, het CJNG. Na de gevangenneming van El Chapo groeide hij uit tot de meest gevreesde kartelleider van Mexico.
De Amerikaanse DEA loofde 10 miljoen dollar, omgerekend circa 9,5 miljoen euro, uit voor informatie die zou leiden tot zijn arrestatie. Het CJNG opereert wereldwijd, ook in Nederland en België.
In het verleden werden vaker geruchten verspreid over de dood van El Mencho die later onjuist bleken. Officiële bevestiging van de Mexicaanse autoriteiten blijft vooralsnog uit.

