De politie heeft een minderjarige verdachte aangehouden in Leeuwarden naar aanleiding van bedreigingen aan meerdere scholen.
Via sociale media werd gewaarschuwd voor een mogelijke schietpartij. De verdachte wordt momenteel verhoord.
Reeks bedreigingen in Nederland
De aanhouding in Leeuwarden maakt deel uit van een reeks soortgelijke incidenten in verschillende Nederlandse steden. Recent werden er ook bedreigingen gemeld in:
• Lelystad: Een minderjarig meisje werd gearresteerd voor schoolbedreigingen.
• IJsselstein: Een oproep om niet naar school te gaan, vergezeld van een afbeelding van een vuurwapen, veroorzaakte paniek.
• Breda: Een Belgisch meisje werd aangehouden na het verspreiden van dreigementen met een foto van een pistool en kogels.
• Den Bosch: Ook hier werden scholen bedreigd.
Motieven nog onduidelijk
De politie heeft nog geen duidelijkheid over de motieven achter deze bedreigingen. Het vermoeden bestaat dat sommige daders elkaar nadoen, een verschijnsel dat bekendstaat als copycatgedrag.
Strenge consequenties voor daders
Het verspreiden van online dreigementen wordt zwaar bestraft. Mogelijke gevolgen voor daders zijn boetes, taakstraffen en in ernstige gevallen zelfs celstraffen. De politie benadrukt dat dergelijke dreigingen niet zonder gevolgen blijven.

