Oussama Ahammoud, acteur bekend van zijn rol als ‘Muis’ in de populaire serie Mocro Maffia, heeft aangekondigd in hoger beroep te gaan tegen de veroordeling die hij twee weken geleden in Amsterdam kreeg.
De 25-jarige Ahammoud werd destijds veroordeeld tot 180 uur taakstraf en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden voor rijden onder invloed van lachgas en het bezit daarvan. Bovendien kreeg hij een boete van 500 euro en werd zijn rijbewijs voor negen maanden ingevorderd.
Aanhoudingen in een jaar tijd
Ahammoud werd in ruim een jaar tijd vier keer aangehouden voor overtredingen met lachgas. De meest recente aanhouding vond plaats op Nieuwjaarsdag 2025 in Amsterdam, toen hij werd betrapt op rijden onder invloed. Eerder werd hij ook al aangehouden voor het bezit van lachgas, in november en december van 2023, en opnieuw in november 2024.
Gedragspatroon en eerdere veroordelingen
De rechter beschouwde het herhaaldelijk overtreden van de wet als een duidelijk patroon van gedrag. Ahammoud was al eerder veroordeeld voor het gebruik van lachgas en had zich destijds gemeld bij de reclassering, maar was geen behandeling voor zijn verslaving gestart. Deze herhaaldelijke veroordelingen en het uitblijven van behandeling speelde een rol in de straf die aan hem werd opgelegd.
Ahammoud is naast zijn werk in Mocro Maffia ook bekend van zijn rollen in Flikken Maastricht en de films De Tatta’s en De Tatta’s 2. Het is nog onbekend wanneer het hoger beroep zal plaatsvinden.

