Op het Oktoberfest in München is afgelopen zaterdag een 50-jarige Nederlander opgepakt op verdenking van seksuele intimidatie van een vrouw.
De man mocht later dezelfde dag weer vertrekken nadat hij een borgsom van 6.000 euro had betaald.
Het incident was niet het enige dat de start van het grootste bierfeest ter wereld overschaduwde. In totaal kwamen er bij de politie vijf meldingen binnen van seksuele intimidatie. Volgens Duitse media ging het in meerdere gevallen om vrouwen die in hun billen werden geknepen, al is dit door de politie niet bevestigd.
Ook een 40-jarige Italiaan werd aangehouden. Hij zou zich hebben misdragen tegenover twee vrouwelijke hulpverleners die bezig waren met een medische behandeling. De man kwam na betaling van 2.000 euro borg weer vrij.
Seksuele intimidatie is al jaren een probleem tijdens het Oktoberfest. Uit eerder onderzoek blijkt dat liefst 76 procent van de werkende vrouwen op het festival te maken krijgt met betasting of seksistische opmerkingen. De organisatoren en de politie zeggen extra alert te zijn op dit soort incidenten.
Het Oktoberfest begon afgelopen zaterdag en loopt tot en met 5 oktober. Het evenement trekt jaarlijks miljoenen bezoekers van over de hele wereld, onder wie duizenden Nederlanders die traditiegetrouw naar München afreizen om het volksfeest bij te wonen.

