© Pexels / Pixabay

Nederlander na tips weggebruikers gepakt met blauwe zwaailichten door Duitse politie

De Duitse politie heeft een 21-jarige Nederlander aan de kant gezet op de A3 bij Bad Camberg, nadat hij tijdens het rijden zelfgemaakte blauwe zwaailichten gebruikte die leken op die van een politieauto.

Andere weggebruikers alarmeerden de politie, waarna de auto werd staande gehouden.

De melding kwam binnen nadat automobilisten een Volvo V70 zagen rijden met knipperende blauwe verlichting.

Door de combinatie van het lichtgebruik en het uiterlijk van de wagen werd het voertuig aangezien voor een onopvallend politievoertuig.

Bij controle troffen agenten twee inzittenden aan: de Nederlandse bestuurder van 21 jaar en een even oude bijrijder. Volgens de politie was de auto voorzien van opvallende beplakking en teksten, die verwijzen naar een eerder auto-evenement in Albanië waar de mannen aan zouden hebben deelgenomen.

De bestuurder had de blauwe verlichting zelf aangebracht en gebruikte deze tijdens de rit over de Duitse snelweg, wat in Duitsland strikt verboden is voor particuliere voertuigen. De politie liet de verlichting direct verwijderen en trad handhavend op.

De auto bleek een Volvo V70 met diverse visuele aanpassingen, waaronder humoristische slogans op de carrosserie. De inzittenden verklaarden volgens de politie trots te zijn op hun deelname aan een internationale wedstrijd voor gemodificeerde auto’s.

Na controle en het verwijderen van de verboden signalering mocht het duo hun reis voortzetten.

De bestuurder kreeg een boete opgelegd voor het onrechtmatig gebruik van signaleringsverlichting die is voorbehouden aan hulpdiensten.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X