Opnieuw zijn meerdere mensen slachtoffer geworden van nepagenten. Dinsdagavond 6 mei werden ten minste vier ouderen uit Hattem, Zevenaar, Gaanderen en Ulft bestolen door criminelen die zich voordeden als politieagent.
De buit bestond uit sieraden en contant geld; de schade loopt mogelijk in de duizenden euro’s.
De slachtoffers – vrouwen van 77, 81, 86 en 92 jaar oud – kregen aan de deur of telefonisch te maken met iemand die zich presenteerde als agent en hen waarschuwde voor inbraakgevaar. Onder het voorwendsel dat waardevolle spullen veiliggesteld moesten worden, wist de dader toegang te krijgen tot de woningen en spullen mee te nemen.
De politie benadrukt dat deze zogenoemde babbeltrucs een groot effect hebben, niet alleen financieel maar ook op het veiligheidsgevoel van de slachtoffers. In april werden in Varsseveld nog twee nepagenten op heterdaad aangehouden, maar dergelijke praktijken blijven regelmatig voorkomen.

