Nieuwe arrestaties na reeks explosies en beschietingen met automatisch vuurwapen in Rotterdam

De politie heeft opnieuw verdachten opgepakt in het onderzoek naar een reeks geweldsincidenten bij een portiek aan de Berkelstraat in Rotterdam.

Het gaat om twee mannen uit Amsterdam van 18 en 21 jaar oud.

De twee werden dinsdag 3 maart aangehouden en zijn inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris. De 21-jarige verdachte is voorlopig vrijgelaten terwijl het onderzoek doorgaat. De 18-jarige verdachte blijft vastzitten.

De zaak draait om meerdere zware incidenten die vorig jaar plaatsvonden bij hetzelfde portiek. De reeks begon in de vroege ochtend van 9 mei 2025, toen een explosie het gebouw trof. Door de kracht van de ontploffing werden voordeuren uit hun kozijnen geblazen en ontstond brand in het portiek. Na de explosie zagen getuigen een persoon in zwarte kleding wegrennen richting de Vlietlaan.

Slechts drie dagen later werd hetzelfde portiek opnieuw doelwit. In de nacht van 12 mei werd het gebouw beschoten. Daarbij raakte de gevel beschadigd, maar er vielen geen gewonden. Volgens getuigen vluchtte na de schoten opnieuw een persoon in het zwart, die mogelijk een automatisch vuurwapen bij zich had.

Op 15 mei volgde opnieuw een explosie bij het portiek. Dit keer gebeurde dat in de vroege avond, terwijl er op het nabijgelegen Berkelplein veel ouders en kinderen aanwezig waren. Ook toen ontstond brand door de ontploffing.

Maanden later, op 29 september 2025, werden bewoners opnieuw opgeschrikt door een harde knal bij het pand. Kort daarna werd in de omgeving een 20-jarige man uit Rotterdam aangehouden.

In het onderzoek werd eerder al een 19-jarige verdachte uit Amsterdam opgepakt. Hij is inmiddels door de rechter veroordeeld.

De recherche onderzoekt nog altijd of alle incidenten met elkaar te maken hebben. Ook wordt gekeken naar camerabeelden waarop vlak voor één van de explosies een opvallend klein voertuig in de buurt van de straat te zien was.

Omdat nog niet alle betrokkenen zijn geïdentificeerd, roept de politie getuigen op om zich te melden als zij informatie hebben over de incidenten.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X