Twee mannen die zich voordeden als politieagent om een hoogbejaarde vrouw in Herten van haar pinpas te beroven zijn zaterdagavond aangehouden in Roermond.
Dat ze überhaupt werden gepakt, is volledig te danken aan oplettende buurtbewoners die het kenteken van de vluchtauto noteerden en de politie belden.
De oplichting begon rond 17.50 uur met een telefoontje waarbij de vrouw werd verteld dat een politieagent haar bankpas zou komen ophalen. Kort daarna stond er inderdaad iemand voor haar deur die zich als agent voorstelde. De vrouw overhandigde haar pinpas, waarna de mannen in een auto wegreden.
Buren die de situatie wantrouwden noteerden het merk en kenteken van het voertuig en schakelden de politie in. Via de meldkamer werden patrouillerende agenten getipt, die de auto korte tijd later herkenden op de Andersonweg.
In het centrum van Roermond gaven zij het voertuig een stopteken. De twee inzittenden bleken de nepagenten te zijn. Bij hen werd de gestolen pinpas aangetroffen, die zij nog niet hadden gebruikt.
Het gaat om een 20-jarige man uit Amsterdam en een minderjarige man uit Amstelveen. Beiden zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebureau.
De babbeltruc waarbij criminelen zich voordoen als politieagent om ouderen hun bankpas afhandig te maken komt in Nederland regelmatig voor. Ouderen worden hierbij specifiek als doelwit gekozen vanwege het vertrouwen dat zij doorgaans hebben in gezagsdragers. De politie waarschuwt met regelmaat dat agenten nooit telefonisch om een bankpas vragen.

