Rellen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn: vuurwerk naar politie en weg geblokkeerd

In Apeldoorn is het dinsdagavond uit de hand gelopen tijdens een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers.


Zo’n 150 demonstranten verzamelden zich op een rotonde in de wijk De Maten en zorgden voor flinke onrust.

De groep blokkeerde het verkeer op de Laan van Maten en keerde zich daarbij ook tegen de politie. Agenten werden bekogeld met vuurwerk, wat leidde tot een grimmige situatie op straat. Of er gewonden zijn gevallen of mensen zijn aangehouden, is niet bekendgemaakt.

De actie was vooraf aangekondigd via social media. Demonstranten verzamelden zich op de rotonde en liepen vervolgens gezamenlijk naar een leegstaand schoolgebouw in de wijk, waar een tijdelijke opvanglocatie moet komen voor ongeveer 240 mensen. Onderweg werd al vuurwerk afgestoken.

Na het bezoek aan de locatie keerde de groep terug naar de rotonde, waar de spanning verder opliep. Rond 21.00 uur trok de politie zich kort terug, maar keerde daarna met versterking terug. Uiteindelijk werden de laatste demonstranten door agenten van de weg gestuurd.

Het is niet de eerste keer dat het onrustig is rond de geplande opvang. Een week eerder verzamelden zich op dezelfde plek nog zo’n 200 mensen. Toen werd het schoolgebouw al bekogeld met onder meer vuurwerk en eieren.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X