De Rijksrecherche is een onderzoek gestart naar een incident op de Aveling in Hoogvliet waarbij de politie gericht heeft geschoten op twee mannen, een 35-jarige Capellenaar en een 20-jarige Rotterdammer. Beide verdachten raakten gewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis, waar ze ook zijn aangehouden.
Achtervolging eindigt met schoten
Het incident begon na een melding van een bedreiging met een vuurwapen. Agenten kregen een voertuig met twee mannen in zicht op de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis, dat overeenkwam met het signalement. Toen de bestuurder een stopteken negeerde, volgde een achtervolging die eindigde op de Aveling in Hoogvliet.
Tijdens de achtervolging en bij de uiteindelijke aanhouding loste de politie eerst waarschuwingsschoten. Vervolgens werd er gericht geschoten, waarbij beide mannen gewond raakten. In hun voertuig werd een vuurwapen aangetroffen.
Onderzoek door de Rijksrecherche
Omdat er bij het politieoptreden sprake was van letsel, is de Rijksrecherche, onder leiding van het Openbaar Ministerie, een onafhankelijk onderzoek gestart. Het onderzoek moet uitwijzen of het handelen van de politie volgens de geldende protocollen en wetgeving is verlopen. Totdat dit onderzoek is afgerond, doet de Rijksrecherche geen verdere mededelingen.

