Een vlucht over de rivier de Guadiana heeft vermoedelijk vijf ton hasj in het water doen belanden.
Opvarenden van een snelle boot gooiden tijdens een achtervolging pakketten met drugs overboord in een poging aan Spaanse en Portugese agenten te ontkomen.
Uiteindelijk lieten ze ook hun vaartuig en de resterende lading achter. De verdachten wisten te vluchten.
De achtervolging vond plaats op de Guadiana, de rivier die op een deel van haar loop de grens tussen Spanje en Portugal vormt. Door de pakketten overboord te zetten, probeerden de opvarenden hun boot lichter te maken en zo meer snelheid te winnen.
Die poging leverde hun uiteindelijk geen aanhouding op, maar de autoriteiten konden de achtergelaten smokkelwaar wel terugvinden.
Bij een gezamenlijke actie van de Spaanse Guardia Civil, de Portugese Guarda Nacional Republicana en de Portugese maritieme politie werden in het water en de omgeving 127 pakketten aangetroffen. De totale hoeveelheid vermoedelijke hasj wordt geschat op ongeveer 5.000 kilo.
De betrokkenen zijn vooralsnog niet aangehouden. De autoriteiten proberen te achterhalen wie de boot bestuurden en waar de drugs vandaan kwamen.
Ook wordt onderzocht waar de lading naartoe moest worden vervoerd.
De vondst vormt daarmee het begin van een onderzoek naar de smokkelroute en de personen achter het transport. Over de herkomst van de drugs en de beoogde bestemming is nog niets bekendgemaakt.

