Spanje brengt 500 minderjarige Marokkaanse meisjes vanuit Ceuta over na verkrachtingen

Spanje gaat met spoed 500 minderjarige meisjes vanuit de exclave Ceuta overbrengen naar het Spaanse vasteland.

De meisjes zijn vanuit Marokko naar Ceuta gekomen en behoren volgens het Spaanse ministerie van Jeugdzaken tot de kwetsbaarste groep van de migranten die nog in de exclave verblijven.

De maatregel volgt op een massale toestroom eind juli. Toen staken meer dan 70.000 mensen de grens naar Ceuta over.

Het grootste deel keerde kort daarna terug naar Marokko, maar in de Spaanse exclave verblijven nog altijd enkele duizenden mensen, onder wie veel minderjarigen.

De opvangsituatie in Ceuta is daardoor ernstig onder druk komen te staan. De exclave beschikt naar eigen zeggen over opvangplaatsen voor slechts 90 minderjarigen. Door het tekort aan capaciteit slapen migranten noodgedwongen op onder meer stranden, straat en begraafplaatsen.

De autoriteiten in Ceuta hebben daarom ingestemd met het noodplan van de Spaanse regering. De overplaatsing van de 500 meisjes moet de druk op de opvang verminderen en tegelijk de kwetsbare groep naar betere opvangmogelijkheden op het vasteland brengen.

De situatie heeft volgens de Spaanse autoriteiten ook geleid tot meldingen van ernstig geweld. De Spaanse minister van Volksgezondheid heeft gezegd dat hulpverleners de afgelopen dagen vijf migranten hebben behandeld die slachtoffer zouden zijn geworden van verkrachting.

De Spaanse wet biedt bovendien beperkte mogelijkheden om alleenstaande minderjarige migranten direct terug te sturen.

Wanneer de opvang in een bepaald gebied overbelast is, moeten deze minderjarigen na afronding van hun dossier binnen vijftien dagen worden verdeeld over andere Spaanse regio’s.

De overplaatsing van de meisjes is onderdeel van die bredere aanpak om de opvang in Ceuta te ontlasten.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X