Foto ter illustratie. © Pexels / Pixabay

Student die school wilde opblazen na verheerlijking van seriemoordenaars krijgt bijna vier jaar cel

Een 18-jarige student uit het Verenigd Koninkrijk is veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en elf maanden nadat hij plannen had gemaakt voor een aanslag op zijn school.

Volgens de rechtbank raakte de jongen geobsedeerd door extreem geweld en verheerlijkte hij beruchte daders van massamoorden.

Het onderzoek begon in september vorig jaar nadat een medewerker van Stafford College alarm sloeg. De student zou tegen medestudenten hebben gezegd dat hij over meerdere wapens beschikte en een klaslokaal wilde opblazen.

Bij een doorzoeking van zijn woning trof de politie explosieven aan. Uit het onderzoek bleek bovendien dat hij via internet had gezocht naar instructies voor het maken van buskruit en ontstekers.

Tijdens de rechtszaak kwam naar voren dat de veroordeelde een verontrustende fascinatie had ontwikkeld voor seriemoordenaars en daders van grote schietpartijen. Via Snapchat verspreidde hij onder meer afbeeldingen van de Noorse terrorist Anders Breivik.

Ook schreven onderzoekers hem een manifest toe waarin hij verklaarde te willen worden zoals verschillende beruchte massamoordenaars, onder wie de dader van de schietpartij op de Sandy Hook Elementary School shooting. In dat document schreef hij onder meer: “Ik haat alles.”

Na het uitzitten van zijn straf in een jeugdgevangenis blijft de veroordeelde nog langdurig onder toezicht van de autoriteiten staan.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X