In de Braziliaanse haven van Paranaguá heeft de belastingdienst, samen met de federale politie, 45 kilo cocaïne in beslag genomen.
De drugs waren verstopt in een machine in een container met diepgevroren kipfilet, die op weg was naar Antwerpen.
Cocaïne ontdekt door risicobeoordeling
De onderschepping vond plaats op vrijdagochtend 14 februari, toen douanebeambten een verdamper in de container controleerden en 40 blokken cocaïne ontdekten. De lading was bestemd voor export naar België. De ontdekking werd mogelijk door een geavanceerd risicobeoordelingssysteem, dat verdachte transporten identificeert.
Eerste drugsvangst van het jaar in regio Paraná
Dit is de eerste drugsvangst van 2025 in de havens van Paraná en Santa Catarina. In 2024 werd in deze regio’s in totaal 2.362 kilo drugs onderschept.
De Braziliaanse autoriteiten blijven inzetten op strenge controles om drugssmokkel tegen te gaan en de legale internationale handel te beschermen.