De Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte aangehouden voor de nekschot liquidatie op de rechts-conservatieve mediapersoonlijkheid Charlie Kirk.
Hij werd vorige week woensdag op de campus van Utah Valley University in Orem door een nekschot gedood, terwijl hij een toespraak hield voor een publiek van zo’n drieduizend studenten.
Volgens president Donald Trump zit de verdachte inmiddels vast in een politiebureau. In een interview bij Fox zei hij dat het gaat om “iemand waarvan men denkt dat hij het heeft gedaan”. Over de identiteit en de omstandigheden van de arrestatie zijn nog geen details naar buiten gebracht.
De arrestatie volgt na een dagenlange klopjacht, waarbij de FBI de gehele campus afzette en doorzocht. Kort na de moord werden al beelden verspreid van een man die via een dak vluchtte. Eerder ontstond verwarring toen FBI-directeur Patel meldde dat een verdachte was opgepakt, maar die persoon bleek later onschuldig en werd vrijgelaten.
Het nekschot waarmee Kirk om het leven kwam, veroorzaakte grote opschudding in de Verenigde Staten. Trump reageerde vrijwel direct na het incident en bevestigde het overlijden van de commentator via zijn platform Truth Social.
De liquidatie wordt gezien als een gerichte politieke aanslag en heeft het debat over de veiligheid van publieke figuren verder aangewakkerd.
Het onderzoek naar het motief en mogelijke medeplichtigen loopt nog volop.

